Zagubione kilometry


W którym miejscu jest dziś moja mobilizacja? Na krześle obok, w fotelu czy może w kuchni przy krojeniu rzodkiewki na cienkie plasterki?

Tak sobie dziś jej szukam. Tu i tam, po kątach. Znalazłam roztocza, a niecodzienny pies jaki bywa u mnie też nie na co dzień, wywęszył okruszek suchego rogalika. Zjadł go, bo cóż miał począć wysuszony rogal i ciągle głodny choć najedzony pies? A ja znalazłam resztkę czerwonej fasolki w puszcze, w prawie pustej już lodówce. No nie, nie tak do końca pełnej przestrzeni. Bo siedzi w niej jeszcze zielona rukola od Pani Marty, która pisze fajne książki.

Dziś mam przysłowiowego „kapća”, choć owy w niczym mnie nie tłumaczy. Jak ja nadrobię te zapomniane, dzisiejsze kilometry?

By zacząć robić coś co się kocha, nie tylko trzeba się temu poddać. Ale podjąć nad sobą pracę. Ta praca staje się poszanowaniem własnych wartości. To wędrówka w głąb siebie, zrozumienie wewnętrznej przestrzeni obaw, ale i swojej siły. Uświadomienie sobie, że to co robimy jest wyłącznie naszą ścieżką, której nikt za nas nie pokona. Może jedynie w niej towarzyszyć – wspierać, współodczuwać, rozumieć.

By potrafić przyjąć przyjaźń, musisz umieć stać się w niej przyjacielem. Nie tylko dla kogoś, ale i dla samego siebie.

Jak to się ma, do biegania? W bieganiu dzieje się podobnie jak w życiu. Najpierw musisz je pokochać, by docenić.

Image

Autor: Ola

Codzienność dzielę z bieganiem, kolarstwem górskim i pływaniem. Jestem wiernym miłośnikiem muzyki, jazzowych maratonów i ciepłych, miękkich nut. Fotografia, poezja, pisanie to poza sportowe pasje. Sądzę, że najlepszą pożywką mózgu jest jego dziki stan, bo wtedy świat dzieje się bardziej intensywnie. Z wykształcenia marketingowiec, w życiu „łamigłówek” i pasjonatka ruchu. Ludzie i ich świat, są dla mnie ważni. Redaktor treningbiegacza.pl , członek Yacht Klub Polonia Malmö w Szwecji, współorganizator koncertów muzycznych i zlotów żeglarskich.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: