Ser, białko i mózg.


Od dziś, przez cały najbliższy tydzień, warto rozmawiać ze swoim mózgiem. Właśnie rozpoczął się Tydzień Mózgu. W takim razie, to powinien być mądry tydzień!

Na dodatek, mój ulubiony, żółty ser w roli głównej. Cytując za „Style i Charaktery”, dieta wysokobiałkowa powoduje zwiększenie wytwarzania neuroprzekaźników, czyli jednym słowem usprawnia nasz mózg. To fajnie, bo uwielbiam żółty ser z dziurami, bez dziur i pomiędzy dziurami. To moja poza biegowa pasja, jakże mysia i wdzięczna. No i przede wszystkim, pyszna i zdrowa! Pamiętajmy jednak żeby kupować pełnowartościowe sery, a nie podrobione serowe nazwy. To ma znaczenie – skład ma znaczenie. Bo rynek raczy nas wieloma gatunkami serów, ale i serami… seropochodnymi. Nie omieszkajmy też zaprzyjaźnić się z rybką, tylko nie tą z akwarium, tej nie jedzmy! Polubmy też kurczaki i może choć na ten tydzień, dajmy spokój świnkom. Wtedy nasz mózg polubi nas bardziej, a na pewno zacznie z nami lepiej współpracować.

Dzisiejszy poniedziałek, poza dobro-mózgostanem, serwuje nam także Światowy Dzień Drzemki w Pracy. Wow, no to nic tylko uciąć komarka. Zatem wszyscy, ale to bez wyjątku, robimy sobie dziś przerwę: liczymy barany, czy owce i śpimy. Drzemka standardowo nie trwa dłużej, niż będziemy drzemać ;-). Nie śpijcie jednak zbyt długo, bo zapomnicie wyjść z pracy. No a przecież po pracy czeka nas trening! Ta odrobina ruchu na pewno przyda się dla mózgu, on lubi endorfiny. To karma duszy. I lepszy, pozytywny świat!

Wtedy będziesz spoglądać na świat „z jajem” 🙂

Image

Autor: Ola

Codzienność dzielę z bieganiem, kolarstwem górskim i pływaniem. Jestem wiernym miłośnikiem muzyki, jazzowych maratonów i ciepłych, miękkich nut. Fotografia, poezja, pisanie to poza sportowe pasje. Sądzę, że najlepszą pożywką mózgu jest jego dziki stan, bo wtedy świat dzieje się bardziej intensywnie. Z wykształcenia marketingowiec, w życiu „łamigłówek” i pasjonatka ruchu. Ludzie i ich świat, są dla mnie ważni. Redaktor treningbiegacza.pl , członek Yacht Klub Polonia Malmö w Szwecji, współorganizator koncertów muzycznych i zlotów żeglarskich.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: